Утрински Весник
Магазин

Видео-блогерка се обиде да ја бојадиса косата, па остана ќелава (видео)

Видео-блогерка се обиде да ја бојадиса косата, па остана ќелава (видео)

Лос Анџелес, 12 јули 2019 (/) – Инстаграм-блогерката Лори Фејт сакаше брзо и драстично да ја промени бојата на својата коса од сина во бела, во видео во живо.

Следачите веднаш забележаа дека косата почнала да ѝ паѓа, но токму во тие мигови, видеото прекинало… Подоцна, Лори го објави целото видео за тоа како станала ќелава.

Мешавината од хемикалии за што побрзо менување на бојата била преногу јака за нејзината коса. си/гт/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Сталоне паузира од снимање за да биде со ќерката Софија

Џорџ и Амал Клуни ја прославија годишнината од бракот

На Шакира ќе ѝ се суди во Шпанија за затајување данок