Утрински Весник
Спорт

Вејд не му ја дава „тројката“ на Батлер

Вејд не му ја дава „тројката“ на Батлер

Мајами, 3 јуни 2019 (Утрински Весник) – Легендарниот кошаркар на Мајами хит, Двејн Вејд преку социјалните мрежи му порача на Џими Батлер кој направи трансфер од Филаделфија, да заборави на дресот со број 3.

  • Џими „без средно име“ Батлер. Добредојде во Мајами! Не, ти не можеш да го носиш бројот 3. Не можеш да го земеш мојот шкаф, напиша Вејд.

Батлер минатата сезона настапи на 55 натпревари за Филаделфија во регуларниот дело од сезоната во НБА лигата и оствари просек од 16,7 поени, 4,9 скока и 3,5 асистенции по натпревар. Во плејофот на 12 натпревари стигна до просек од 19,4 поени, 6,1 скока и 5,2 асистенции. зс/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Алегри и Мурињо се најмногу платени во Серија А

Струмица Никоб убедливо го победи холандскиот шампион Динамо Апелдорн во Цев Лигата на шампиони, но немаше среќа во “златниот сет”

Газдата на ПСЖ сака да го купи Еспањол