Утрински Весник
Македонија

Велковски: ВМРО-ДПМНЕ да почне да зборува вистини, ги потсетуваме на лажните вести за мигрантски кампови

Велковски: ВМРО-ДПМНЕ да почне да зборува вистини, ги потсетуваме на лажните вести за мигрантски кампови

Скопје, 26 јуни 2019

Пратеникот на СДСМ и коалицијата Диме Велковски ги повика пратениците на ВМРО-ДПМНЕ конечно да почнат да зборуваат вистини и ги потсети за нивното ширење на лажни вести за мигранти, мигрантски кампови кои лажно ги пласираат пред 1,5 година.

СДСМ и коалицијата во континуитет работат за обезбедување на безбедноста на Република Северна Македонија и сугурноста на нашите граници и тоа е потврдено.

„ВМРО-ДПМНЕ пред 1 и пол година зборуваше дека во нашата држава ќе останат над милион мигранти, дека ќе се градат бегалски кампови и со таквите тврдења,  директно ги лажевте граѓаните и јавноста. Време е да почнете да зборувате вистина“  рече Велковски.

Диме Велковски, пратеник на СДСМ и коалицијата

___________________________________________________________
/ овие текстови ги објавува во интегрална и оригинална форма и не е одговорна за нивната содржина, ниту за евентуалните правописни недоследности или печатни грешки.

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Герасимовски: Денешната дојава за бомба во ,,Кочо Рацин” е лажна, граѓаните да бидат спокојни

Петровска во Грац – форматот: градењето отпорност е најдобрата одбрана против растечките безбедносни предизвици

18-годишник ја нападнал мајка му пред трговски центар во Аеродром