Утрински Весник
Спорт

Буфон поминува медицински прегледи во Торино

Буфон поминува медицински прегледи во Торино

Торино, 4 јули 2019 (Утрински Весник) – Легендата на Јувентус, Џанлуиџи Буфон веќе е во Торино каде треба да се подложи на медицинските прегледи пред неговото официјално враќање во клубот.

Голманот беше слободен агент откако го напушти Пари Сен Жермен каде што помина една година. Претходно, тој одигра 17 сезони за „црно-белите“

Пред болницата, 41-годишната голман беше поздравена од многу новинари и навивачи и покажа одлично расположение.

Според информациите, тој се вратил во Јуве со идејата да биде резерва на Војчих Шчесни.вз

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Араухо оди на операција, ќе го пропушти СП

ПСЖ во јануари ќе му плати 30 милиони евра на Интер за Шкриниар

Милевски: Без разлика на се, мислам дека сме на вистинскиот пат