Утрински Весник
Спорт

Брестовац го објави списокот на ракометари за СП У19

Брестовац го објави списокот на ракометари за СП У19

Скопје, 5 јули 2019 (Утрински Весник) – Селекторот на машката кадетска ракометна репрезентација, Данило Брестовац го објави списокот на повикани ракометари за собир во рамки на припремниот период за претстојното Светско Првенство У19 2019.

Натпреварувањето ќе се одржи во Скопје во период од 5-ти до 18-ти Август годинава

Собирот на кадетите е закажан на 10-ти јули со почеток во 13:30 часот во Струга во Хотел „Арбери“.

Кадетската репрезентација на Македонија е во групата Ц заедно со репрезентациите на Аргентина, Нигерија, Јапонија, Бахреин и Данска.вз

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Ферстапен ја донесе конструкторската титула за Ред бул во Сузука, двоен подиум за Мекларен

Де Јонг се повреди, ќе отсуствува до ноември

(Видео) Волеј на Бруно за победа на Јунајтед кај Барнли