Утрински Весник
Македонија

Бојан Јовановски задржан на граничен премин на барање на Јавното обвинителство

Бојан Јовановски задржан на граничен премин на барање на Јавното обвинителство

Скопје, 15 јули 2019 (Утрински Весник) – Сопственикот на 1тв Бојан Јовановски денеска е задржан на граничен премин, на барање на Јавното обвинителство.

Обвинителката Вилма Русковска за Утрински Весник потврди дека Јовановски е задржан на граница, а повеќе детали ќе бидат соопштени поладнево на прес-конференција во ЈОРМ во 16:30 часот.бк/са/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Полициски службеник тешко повреден по пад од мотоцикл

Скопска парада на гордоста 2023 на 24 јуни: Гласни и горди!

ВМРО-ДПМНЕ: Народот јасно гледа дека состојбата во државата со оваа власт е неподнослива со уништена економија и со национални порази