Утрински Весник
Македонија

Без струја утре дел од Општина Бутел

Без струја утре делови од неколку скопски општини

Скопје, 1 јули 2019 (/) – Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците во Општина Бутел.

Од РЦУК Скопје информираат дека во периодот од 8:05 до 10:15 часот без струја ќе бидат корисниците од улиците 11, 15, 17, 18, 32, 50, 54, 58, 60, 62, и дел од улица „Радишанска“ во Општина Бутел. дма/са/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Груби – Агелер: Успесите на нашата земја се заеднички со Соединетите Американски Држави

Списоците на корисници на финансиска поддршка објавени на веб страната на Министерството за труд и социјална политика

Маричиќ: Со политичка волја и конкретни чекори од ЕУ, интеграција на регионот е реална