Утрински Весник
Македонија

Без струја утре делови од општините Илинден и Чаир

Дел од Визбегово утре без струја

Скопје, 10 јули 2019 (Утрински Весник) – Без напојување со електрична енергија утре неколку часа ќе бидат делови од општините Илинден и Чаир.

Како што информира РЦУК по известување од „ЕВН Македонија“ АД, без струја од 8 до 14.30 часот ќе бидат корисниците од индустриската зона Илинден – ул.„10“ (делот кај бензинска пумпа ИЛИНОИЛ) и Фирмите Палкомак, ДВНП Сервис Петрол, ДППУ Лаки Лазо, Рико- градба, Љупчо Белина, Агрома, Маја Компани во општината Илинден.

Од 08:10 до 14:10 часот без струја ќе бидат корисниците во дел од ул.„Методија Митевски“, дел од бул.„Македонско-косовска бригада до раскрсницата со бул.„Словенечка“ во општината Чаир. рп/лв/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Пешевска: Да се зголеми додатокот за минимална помош преку МТСП

Ковачевски: Да се обединиме за европска иднина за стремежот за европска Македонија

СДСМ: Мицкоски конструктивноста да ја покаже во Собранието, подаваме рака за сите кои работат за граѓаните