Утрински Весник
Македонија

Без струја утре делови од општина Кисела Вода

Без струја утре делови од општина Кисела Вода

Скопје, 7 јули 2019 (Утрински Весник) – Заради планиран технички зафат во дистрибутивната електро-мрежа во Град Скопје утре без електрична енергија ќе останат делови од општина Кисела Вода.

Како што соопшти РЦУК, во периодот од 08:30 до 14:30 часот без струја ќе бидат корисниците од бул. „Борис Трајковски“ бр.60 и корисниците во близина на Канапе-салон за мебел во општина Кисела Вода. сст/

 

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Груби: На Али Ахмети му треба народот, на народот му треба Али Ахмети

Пратениците изгласаа продолжување на кризните состојби заради недостиг на електрична и топлинска енергија

Млада скопјанка пронајдена почината во својот дом