Утрински Весник
Македонија

Без вода утре дел од општина Карпош

Утре без вода корисниците од „Мито Хаџивасилев Јасмин“ и бул.„Борис Трајковски“

Скопје, 2 јули 2019 (Утрински Весник) – Без вода утре од 08:30 часот до санирање на дефектот ќе останат корисниците од улица „Миладин Поповиќ“ во општина Карпош.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, прекинот е поради санирање на уличен дефект од Ф150 мм на улица „Миладин Поповиќ“ број 8. аа/нд/

 

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

ЗНМ: Функционерите мора да одговараат на прашањата на новинарите

„Поддршка за членство во ЕУ имаме, наша задача се реформите“

Средба Бочварски – Милков: Ги потврдивме ставовите за завршување на железничкиот Коридор 8