Утрински Весник
Македонија

Без вода делови од Центар и Ѓорче Петров

Без вода делови од Центар и Ѓорче Петров

Скопје, 9 јуни 2019 (/) – Без вода денеска од 9:00 часот до завршуавње на работите ќе бидат дел од корисниците од булеварот „Св.Кирил и Методиј“, АМСМ, Халк Банка и зградата на Нова Македонија, како и делови од улиците „Теодосие Гологанов“ и „Климент Охридски“

Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација“ Скопје прекинот е поради промена на затварач  од  Ф 400 мм на булевар „Св. Кирил и Методиј“ на раскрсница со булевар „Св. Климент Охридски“.

Поради уличен дефект од  80 мм на улица „Ацо Шопов“ бб во населба Ѓорче Петров, денеска од 5:40  часот до завршување на работите прекинато водоснабдување ќе  имаат дел од корисниците од улицата „Ацо Шопов“. аа/

 

 

 

Со почит,

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Со парите од вилата во Њујорк да се купат дипломатски станови, бара синдикатот

Арсовска им порача на советниците од ВМРО-ДПМНЕ дека се лицемерни и да престанат да саботираат

Нуркачи и кучиња трагачи се вклучени во потрагата по момчето кое исчезна во Вардар