Утрински Весник
Спорт

Ајзеја Томас оди во Вашингтон

Ајзеја Томас оди во Вашингтон

Вашингтон, 2 јули 2019 (/) – Ајзеја Томас наскоро ќе стане играч на Вашингтон. Според „ЕСПН“ 30-годишниот Американец се согласил на едногодишен договор со „визардс“.

Минатата сезона, Томас играше за Денвер, но поради повреда, го пропушти најголемиот дел од сезоната. Вкупно одигра 12 натпревари, постигнувајќи просечно 8,1 поен.

Претходно Томас беше дел од Лос Анџелес лејкерс, Кливленд кавалирс, Бостон селтик, Феникс санс и Сакраменто кингс. зс/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Швајцарија ги искористи сите „дупки“ во одбраната на Србија за осминафинале, Камерун прв го победи Бразил!

Мекларен ги продаде историските болиди на Бахреин!

Роналдо откако се откажал од 16 милиони фунти од Јунајтед пратил порака: Слободен како птица