Утрински Весник
Спорт

Арсенал чека понуди за Обамејанг

Арсенал чека понуди за Обамејанг

Лондон, 29 јуни 2019 (/) – Раководството на Арсенал е подготвено да разгледува понуди за една од ѕвездите на тимот – Пјер-Емерик Обамејанг. Лондонскиот тим би се разделил со репрезентативецот на Габон, ако предлогот е финансиски профитабилен.

Арсенал се обидува да обезбеди буџет за трансфери ова лето, а една опција е продажба на една од ѕвездите во тимот.

Според „ТалкСпорт“, буџетот на „топџиите“ за нови играчи е само 40 милиони фунти, поради фактот што тие не се квалификуваа за Лигата на шампионите.

Медиумите во Англија веќе шират шпекулации и веднаш го испратија најдобриот стрелец на Арсенал во тимови како Манчестер Јунајтед и Ливерпул. Името на Обамејанг, исто така, се поврзува на мултимилионски трансфер во Кина.вз

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Галатасарај ќе се обиде на зима да го доведе Кристијано Роналдо

Леклер: Жени во Ф1? Ако се добро возачи, а не како социјална порака

Фофана ќе паузира шест седмици