Утрински Весник
Спорт

Андонова ја напушти Барселона и потпиша со Леванте

Андонова ја напушти Барселона и потпиша со Леванте

Барселона, 4 јули 2019 (Утрински Весник) – Македонската фудбалска репрезентативка, Наташа Андонова, ја напушти Барселона.

Таа сепак ќе продолжи да настапува во шпанското првенство, откако се пресели во редовите на Леванте.

Во дресот на Барселона, Андонова на 58 средби постигна вкупно осум погодоци.

Претходно во кариерата ги носеше дресовите на Росенгард и Турбине Постдам, а во Македонија настапуваше за Тиквеш и Борец.вз

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Швајцарија ги искористи сите „дупки“ во одбраната на Србија за осминафинале, Камерун прв го победи Бразил!

Мекларен ги продаде историските болиди на Бахреин!

Роналдо откако се откажал од 16 милиони фунти од Јунајтед пратил порака: Слободен како птица