Утрински Весник
Спорт

Англиски репрезентативец колабира на плажа

Англиски репрезентативец колабира на плажа

Миконос, 5 јули 2019 (Утрински Весник) – Англискиот репрезентативец Деле Али колабира на плажа за време на неговиот одмор на грчкиот остров Миконос, пренесе таблоидот „Сан“.

Ѕвездата на Тотенхем се почувствувал лошо и се онесвестил од топлото време. Првично девојката на играчот – Руби Меј, не обрнувала внимание, но потоа морало да повика двајца мажи кои помогнале на Али да се врати во хотелот.

Дваесет и три-годишниот играч е на Миконос на романтичен одмор по повод роденденот на својата атратктивна девојка, а според очевидци, играчот употребил солидно количество алкохол за време на прославата.вз

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Галатасарај ќе се обиде на зима да го доведе Кристијано Роналдо

Леклер: Жени во Ф1? Ако се добро возачи, а не како социјална порака

Фофана ќе паузира шест седмици