Утрински Весник
Македонија

АМСМ: Поради трки со мотори затворен патот преку Галичица

Прекин на сообраќајот на магистралниот пат Делчево-Штип

Скопје, 30 јуни 2019 (/) – Патот што води преку планината Галичица од Царина до Трпеица од изутрината во шест часот  е затворен за сообраќај поради одржување на трки со мотори, соопшти Автомотосојузот на Македонија.лв/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

ВРМО-ДПМНЕ: Не видовме план од Ковачевски, туку реакција на претходна понуда на Мицкоски

Министрите повеќе нема да можат да јадат лигњи и октопод, Ковачевски забрани морска храна

Пендаровски во посета на Прилеп во рамки на проектот „Лице в лице со претседателот“