Утрински Весник
Спорт

Албиол го напушти Наполи

Албиол го напушти Наполи

Неапол, 4 јули 2019 (Утрински Весник) – Калчолигашот Наполи го објави заминувањето на шпанскиот интернационалец Албиол.

Освојувачот на титулата светски шампион со репрезентацијата на Шпанија, во идната сезона ќе го носи дресот на Виљареал.

Триесет и тригодишниот Раул Албиол беше во Неапол од 2013 година.

Минатата сезона одигра 26 натпревари за Наполи и постигна еден гол. зс/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Уште еден премиерлигаш добива американски газда

МЗТ Скопје преку ТФТ до петта титула од Суперкупот

Сестрата на Роналдо контра Португалците: Вие сте болни, бездушни, глупави и бескрајно неблагодарни