Утрински Весник
Македонија

Активности за чистење на кејот на Вардар

Активности за чистење на кејот на Вардар

Скопје, 4 јули 2019 (Утрински Весник) – Комуналната служба на Општина Аеродром заедно со ЈП „Паркови и зеленило“ од вчера почна со активности за чистење на кејот покрај реката Вардар.

Од прес-службата на Општина Аеродом соопштуваат дека активностите за чистење на кејот се одвиваат на потегот од мостот „Близнаци“ во Ново Лисиче, кон улицата „Тодор Чангов“.

Од таму соопштуваат дека активностите за почисти јавни површини продолжуваат и во наредниот период. фф/сп/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

124 казни за брзо возење на територија на СВР Битола

Маја Морачанин повторно избрана за претседател на ДОМ

Утре наутро блокада на крстосницата кај „Мавровка“