Утрински Весник
Спорт

Академија Пандев поуспешна од Берое

Академија Пандев поуспешна од Берое

Разлог, 20 јуни 2019 (/) – Екипата на Академија Пандев оствари победа од 2:0 против бугарски Берое на вториот контролен натпревар во подготвителниот период.

Стрелци на головите за струмичани беа Љупче Дориев и Томче Илиев.

Во прво полувреме за Академија Пандев настапија: Денковски (Чубраковиќ), Димов (Иванов), Атанаскоски, Костов, Јованов, Томовски, Стојкоски, Стоилов, Дориев, Миловановиќ, Пандев. Во вторите 45 минути играа: Чубраковиќ (Алчевски), Иванов, Костов, Маневски, Илиев, Томовски (Дончев), Темелков, Ивановски, Крстовски, Велиновски, Скендери.

Следната контролна средба за струмичкиот прволигаш е в понеделник против Славија Софија. зс/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Браќата Вилијамс го кренаа Билбао на третото место

Олимпик Марсеј на врвот на француската лига

Мусијала ги инспирираше Баерн за прекинување на лошата серија