Утрински Весник
Спорт

Академија Пандев загуби од Монтана

Академија Пандев загуби од Монтана

Струмица, 4 јули 2019 (Утрински Весник) – Македонскиот фудбалски прволигаш Академија Пандев загуби со 3:2 од Монтана на последната контролка пред двомечот со Зрињски Мостар.

Стрелци на головите за струмичани беа Љупче Дориев и Марио Крстовски.

Останува уште точно една недела до премиерниот настап на Академија Пандев во првото квалификациско коло во Лига Европа каде за противник го има претставникот на Босна и Херцеговина. зс/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Американски бизнисмен го купува Евертон

Реал Мадрид има проектиран план: За две години Ерлинг Халанд доаѓа на „Бернабеу“

КК Пелистер го загуби финалето во Бугарија