Утрински Весник
Спорт

Агентот на Бејл: Невозможно е да си замине од Реал ова лето

Солскјер се откажа од Бејл

Мадрид, 18 јуни 2019 (/) – Агентот на Герет Бејл беше категоричен дека неговиот клиент не може да го напушти Реал Мадрид за изнајмување во друг клуб ова лето.

Во последниве денови, има информации дека Велшанецот може да го напушти „Сантијаго Бернабеу“ без да биде продаден, но овие шпекулации беа силно негирани од неговиот агент.

– Тоа едноставно не може да се случи. Јас не мислем дека Бејл сака да оди некаде на изнајмување. Тој има прекрасен живот и дом во Шпанија. Мислам дека ќе го чини многу да замине, а кириите не се на менито, рече агентот на Герет Бејл.вз

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Флик останува германски селектор, мисијата ЕУРО 2024 на домашен терен

Во ПСЖ „нема место“ за Кристијано, но би го сакале Белингем

ФИФА ги казни Хрватите за навредите кон Борјан и Србите за косовското знаме во соблекувалната